InternetTechnology

Військові Парагваю попереджають про ‘значний вплив’ розкрадачів вимог після атаки на постачальника інтернету

Військові Парагваю опублікували вихідні вареники щодо небезпек розкрадачів вимог після того, як один із провідних постачальників інтернету країни повідомив про широкомасштабні проблеми внаслідок кібератаки.

Генеральна дирекція інформаційних та комунікаційних технологій країни – агентство Збройних сил, відоме своєю абревіатурою Digetic, опублікувало офіційне попередження в неділю, де зазначається, що розкрадачі вимог мають “значний вплив, компрометуючи резервні копії, веб-сторінки, електронну пошту та хмаровий сховище”.

Хоча заява говорить, що повідомлення “виключно інформаційне і не пов’язане з жодним конкретним випадком”, воно з’явилося безпосередньо після атаки розкрадачів вимог на постачальника інтернету Tigo.

Місцеві ЗМІ повідомили, що військові розіслали приватне повідомлення про атаку, вказавши, що нею вже взяло відповідальність розкрадацька група Black Hunt, і вона вплинула на понад 300 компаній.

Tigo опублікував власне заяву з приводу цього питання після розповсюдження чуток про атаку.

Компанія підтвердила, що 4 січня вона стала жертвою події з безпеки, яка вплинула на інфраструктуру та “нормальне надання деяких конкретних послуг обмеженому числу корпоративних клієнтів”.

Компанія спростовує обсяг постраждалих компаній і заявляє, що група Black Hunt не стояла за атакою.

“Багато інформації щодо цього випадку є виключно конфіденційною і призначено для приватних компаній, тому не можна надати більше деталей”, – сказано в заяві.

“Ми зазначаємо, що поза конкретними послугами зазначеного корпоративного сегменту інтернет, телефон чи гаманець не постраждали. З самого початку вся компанія приділила зусилля, ресурси та команди для вирішення цієї ситуації.”

Tigo зазначив, що співпрацює з кожною компанією для відновлення послуг та зауважив, що працює з урядовими установами щодо цього питання.

Tigo була першою мобільною телефонною компанією в Парагваї і наразі обслуговує близько половини з 6,7 мільйонів мешканців країни.

Атака нагадує ту, яка сталася в жовтні, коли група розкрадачів вимог напала на одну з найбільших телекомунікаційних компаній Чилі, викликавши термінові попередження від уряду та війська щодо розкрадачів вимог.

Групи розкрадачів вимог продовжують атакувати урядові або ключові установи і протягом останніх кількох років кілька країн Латинської Америки та Карибських регіонів стали об’єктами атак розкрадачів вимог.

Крім Чилі, такі країни, як Бразилія, Аргентина, Коста-Рика, Домініканська Республіка, Тринідад і Тобаго, Бермуди, Мартиніка та інші, стикалися з інцидентами розкрадання вимог з 2020 року.

Також існували чутки про інші атаки на країни Південної Америки, які так і не були підтверджені.

Із зростанням кількості цих кіберзагроз ініціативи та плани з посилення кібербезпеки стають критично важливими для захисту інфраструктури та конфіденційної інформації.

Парагвайська армія наголошує на тому, що розкрадачі вимог можуть суттєво завдати шкоди інформаційним системам, що включають в себе резервні копії, веб-сторінки, електронну пошту та хмарове сховище. Військові закликають до зосередження на питаннях кібербезпеки та розвитку стратегій для запобігання та виявлення подібних атак.

Заходи кібербезпеки стають все важливішими у сучасному світі, де зростають загрози зі сторони кіберзлочинців. Усі сторони суспільства, від урядових організацій до приватних компаній та звичайних користувачів, повинні бути бджоленями та готовими відповідати на виклики цифрової епохи.

Джерело
therecord.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button